Турция е близо до въвеждането на нов регламент, който да служи

...
Турция е близо до въвеждането на нов регламент, който да служи
Коментари Харесай

Поредната законова промяна в Турция, която опитва да уреди по-достъпни жилища

Турция е близо до въвеждането на нов правилник, който да служи като инструмент за увеличение на финансирането на градската промяна и предлагането на жилища. Целта на законовата смяна е да разреши на капиталовите фондове за недвижими парцели да влагат непосредствено в планове за развиване на жилища, разгласи финансовият министър Мехмет Шимшек, представен от Daily Sabah.

" Портфейлите на тези фондове ще бъдат надлежно поправени и преструктурирани. С увеличението на предлагането на жилища, пазарният напън върху цените ще отслабне и това ще направи парцелите по-достъпни за всички сегменти на обществото. "
 Снимка 666929
Високите цени и възходящите лихвени проценти изстреляха продажбите на жилища в Турция до най-ниското им равнище от девет години насам, до момента в който цените на парцелите не стопират да порастват. Същевременно, не се чака пазарната интензивност да нарасне най-малко до последното тримесечие на годината. Тогава очакванията са инфлацията да спадне внезапно, поради по-строгата парична политика.
 Достигна ли своя връх инфлацията в Турция, която е една от най-високите в света
Достигна ли своя връх инфлацията в Турция, която е една от най-високите в света

Лихвените проценти евентуално ще спрат да порастват

До момента капиталовите фондове за недвижими парцели не можеха да влагат в имотни планове или сами да подхващат строителни действия. След въвеждането на смяната това ще им даде право на деяние. Инвеститорите ще могат да имат лични здания и да са дейни участници на динамичния заможен пазар в страната.

Както Money.bg към този момент писа, Анкара желае да управлява пазара на недвижими парцели в страната, тъй като растежът на цените на фона на инфлацията към този момент наподобява неукротим. През лятото на 2023-а година наемите в страната скочиха фрапантно, цените на жилищата също.
 Брокери: В момента следим изстудяване при сключването на покупко-продажби с парцели
Брокери: В момента следим изстудяване при сключването на покупко-продажби с парцели

Пред Money.bg приказват Мариан Гяурки и Веселина Стоева, съучредители на Асоциация за развиване на брокерите на имоти
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР